etusivu
 rosteri
 tilastot
 legendat
 vieraskirja

2011 - 2012:

M4D-16:

15.10. Laukaa
SBS Lohkovoittaja - SB Pommak: 3 - 3 (0 - 0, 2 - 2, 1 - 1)
SB Pommak - Probelli: 3 - 8 (0 - 4, 2 - 2, 1 - 2)
05.11. Killeri
Happee III - SB Pommak: 3 - 9 (2 - 2, 0 - 3, 1 - 4)
SB Pommak - O2 II: 4 - 6 (1 - 1, 0 - 3, 1 - 4)
26.11. Killeri
MuurY - SB Pommak: 6 - 4 (2 - 2, 1 - 2, 3 - 0)
LA Kings - SB Pommak: 5 - 6 (1 - 1, 0 - 3, 4 - 2)
17.12. Killeri
Diamonds - SB Pommak: 9 - 0 (5 - 0, 2 - 0, 2 - 0)
SB Pommak - SBS Horna: 4 - 1 (1 - 0, 3 - 1, 0 - 0)
07.01. Killeri
SB Pommak - LA Kings: 6 - 6 (3 - 2, 2 - 1, 2 - 1)
O2 II - SB Pommak: 5 - 2 (1 - 0, 2 - 1, 2 - 1)
28.01. Killeri
SB Pommak - Happee III: 5 - 6 (1 - 0, 2 - 3, 2 - 3)
SBS Horna - SB Pommak: 5 - 6 (2 - 1, 1 - 4, 2 - 1)
11.02. Killeri
SB Pommak - MultiAnts: 5 - 8 (2 - 3, 3 - 2, 0 - 3)
SB Pommak - Diamonds: 2 - 6 (0 - 1, 1 - 3, 1 - 2)
10.03. Killeri
SB Pommak - MuurY: 6 - 6 (0 - 1, 3 - 2, 3 - 3)
Probelli - SB Pommak: 3 - 6 (0 - 2, 1 - 2, 2 - 2)
24.03. Laukaa
SB Pommak - SBS Lohkovoittaja: 3 - 7 (2 - 2, 1 - 1, 0 - 4)
MultiAnts - SB Pommak: 8 - 4 (1 - 0, 0 - 0, 7 - 4)


SARJATAULUKKO:

OVTHTMPMP
Diamonds1814221266030
SBS Lohkovoittaja181125996924
O2 II181116998123
Happee III18936969021
Probelli18936787221
MultiAnts18927907720
MuurY186210849114
SB Pommak1853107810113
LA Kings182313531317
SBS Horna18231366977


PELAAJATILASTOT:
 O  M  S  P  R
Salminen, Aki 16 14 16 30  4
Laitinen, Marko 18 18  9 27  4
Vänttinen, Veli-Heikki 10  7 10 17  0
Hyvönen, Jussi 16  5  6 11  2
Isohanni, Mikko 14  6  4 10  8
Apilainen, Antti 18  7  2  9  8
Hukka, Janne 18  6  3  9  4
Ruotsalainen, Harri 14  5  1  6  6
Pellikka, Risto 18  3  3  6  2
Holmén, Niko  8  2  2  4  0
Kettunen, Jarno 18  2  2  4  8
Leppänen, Juha 10  1  3  4  4
Sohkanen, Jukka 18  1  3  4 19
Moskari, Ilkka 18  1  2  3  6
Heiska, Vilppu 14  0  2  2  8
Saarimäki, Jussi 15  0  1  1 10
Heiska, Vilppu (mv) *  4  0  0  0  0
Aalto, Antti (mv)  8  0  0  0  0
Liimatainen, Mika (mv) 10  0  0  0  0


Edelleen kaikkien yllätykseksi jatkettiin nelosdivarissa. Joukkuetta täydennettiin kentällisellä tulokaspelaajia. Koko kausi keikuttiin putoamisrajan yläpuolella, aina viimeiseen turnaukseen saakka...

M5D-33:

SARJATAULUKKO:

OVTHTMPMP
KonnU2114431206132
Flanels2112451127828
SC Luppo2111461127926
FC CP2112271298426
Nousu II2110471008724
TiSu2161147811013
SB Pommak X2143146413211
Fiilis214017631478


PELAAJATILASTOT:
 O*  M  S  P R*
Rosala, Teemu 1111 11 22  4
Salonen, Timo 11 11 4 15 24
Nummi, Janne  8 4 8 12  2
Saari, Olli  4 6 5 11  0
Manninen, Jaska 11 5 6 11  2
Kumpulainen, Pekka  7 6 3 9  0
Hassinen, Pasi  8 2 5 7  0
Koivukumpu, Timo 11 2 4 6  0
Pietilä, Petteri  7 5 0 5  2
Kallio, Konsta  7 3 2 5  0
Nummi, Mikael  2 3 0 3  0
Viitasaari, Jukka  5 3 0 3  2
Paltamaa, Ville 10 2 1 3  6
Peltonen, Heikki  3 1 1 2  0
Kärkkäinen, Kari  4 0 2 2  0
Viljakainen, Eemeli (mv) 11 0 2 2  0
Kantanen, Juha  8 0 1 1  2
Roine, Jyrki  5 0 1 1  2
Kotamäki, Mikko 4000 0
Marttila, Raine (mv) 2000 0

* Ottelupöytäkirjat 11/21.


Viimeistä alkuperäisjäsentä lukuunottamatta kaikki legendat olivat kokoonpanosta kadonneet. Jarrukentällisen ympärille koottiin uusi joukkue, jossa kaudella 2011-2012 debytoi peräti 8 uutta virtuoosia.

N4D Sisä-Suomi, lohko C:

SARJATAULUKKO:

OVTHTMPMP
SB Pommak 181521951932
Kikka-74 181332933029
NiceBandy II 1813231062928
Urho 186012547812
MäntU 185211416412
Happee II 184113371039
TiPa II 182016221254


PELAAJATILASTOT:
O  M  S  P R
Salminen, Kati ?22 12 34 ?
Kerola, Merja ? 15  8 23 ?
Hakkarainen, Mia ? 14  8 22 ?
Vepsäläinen, Veera ? 12  7 19 ?
Hasu, Saara ?  5  6 11 ?
Hauvala, Hanna ?  4  6 10 ?
Voutilainen, Inkeri ?  6  2  8 ?
Heikkilä, Johanna ?  4  2  6 ?
Nieminen, Siiri ?  2  3  5 ?
Littunen, Emmi ?  2  2  4 ?
Maunula, Anna-Riikka ?  1  3  4 ?
Koivisto, Juulia ?  1  3  4 ?
Paalanen, Anna ?  0  4  4 ?
Koistinen, Nelli ?  1  2  3 ?
Paasu-Hynynen, Sanna ?  1  2  3 ?
Hänninen, Marja ?  0  3  3 ?
Nyrhilä, Kaisa ?  1  1  2 ?
Pietarinen, Jonna ?  0  2  2 ?
Haapamäki, Karita ?  1  0  1 ?
Immonen, Liisa ?  0  1  1 ?
Rautasalo,Jenni ?  0  1  1 ?
Sellman, Tiina ?  0  1  1 ?


Kaudelle 2011-2012 seuraan perustettiin naisjoukkue. "Pommakittaret" aloittivat alimmalta sarjatasolta ja dominoivat kautta, voittaen lohkonsa suvereenisti. Nousukarsintaottelussa Koovee III kaatui lukemin 10-1.






Aiemmat kaudet:


      > 2017 -18 (M5D, M5D)

      > 2016 -17 (M4D, M5D, SC)

      > 2015 -16 (M4D, M5D, SC)

      > 2014 -15 (M4D, M5D, N3D)

      > 2013 -14 (M4D, M5D, N3D)

      > 2012 -13 (M5D, M5D, N3D)

      > 2011 -12 (M4D, M5D, N4D)

      > 2010 -11 (M4D, M5D)

      > 2009 -10 (M4D, M5D)

      > 2008 -09 (M5D)

      > 2007 -08 (M5D)

      > 2006 -07 (M5D)

      > 2005 -06 (M5D)

      > 2004 -05 (M5D)

      > 2003 -04 (M4D)

      > 2002 -03 (M4D)

      > 2001 -02 (M4D)

      > 2000 -01 (M5D, SC)

      > 1999 -00 (M6D)



"FRANCHISE RECORDS"
(1999 - 2018):

© 2013. SB Pommak.