etusivu
 rosteri
 tilastot
 legendat
 vieraskirja

2010 - 2011:

M4D-16:

16.10. Killeri
Nousu - SB Pommak: 7 - 4 (2 - 2, 1 - 0, 4 - 2)
FC CP - SB Pommak: 7 - 4 (5 - 3, 1 - 0, 1 - 1)
06.11. Vaajakoski
SB Pommak - Probelli: 0 - 1 (0 - 0, 0 - 0, 0 - 1)
SB Pommak - Hanka: 11 - 3 (3 - 0, 2 - 1, 6 - 2)
27.11. Killeri
TiPa - SB Pommak: 9 - 2 (2 - 0, 4 - 2, 3 - 0)
SBS Horna - SB Pommak: 7 - 3 (5 - 0, 1 - 0, 1 - 3)
19.12. Vaajakoski
SB Pommak - Nousu: 3 - 7 (1 - 3, 1 - 3, 1 - 1)
SB Pommak - FC CP: 8 - 7 (1 - 1, 4 - 1, 3 - 5)
08.01. Vaajakoski
SB Pommak - O2 II: 3 - 2 (0 - 1, 1 - 1, 2 - 0)
Happee III - SB Pommak: 4 - 4 (1 - 1, 1 - 1, 2 - 2)
22.01. Hankasalmi
SB Pommak - Pust Pitost: 10 - 2 (0 - 0, 4 - 2, 6 - 0)
SB Pommak - MultiAnts: 3 - 3 (1 - 0, 2 - 0, 0 - 3)
06.02. Killeri
Hanka - SB Pommak: 3 - 6 (0 - 1, 2 - 2, 1 - 3)
Probelli - SB Pommak: 8 - 2 (4 - 0, 1 - 1, 3 - 1)
12.02. Killeri
SB Pommak - Happee III: 5 - 7 (3 - 4, 2 - 0, 0 - 3)
05.03. Killeri
Pust Pitost - SB Pommak: 0 - 6 (keskeytetty, ajassa 22:23)
MultiAnts - SB Pommak: 5 - 3 (1 - 2, 3 - 1, 1 - 0)
12.03. Killeri
O2 II - SB Pommak: 5 - 4 (2 - 2, 1 - 1, 2 - 1)
26.03. Vaajakoski
SB Pommak - SBS Horna: 9 - 1 (2 - 0, 2 - 0, 5 - 1)
SB Pommak - TiPa: 2 - 7 (0 - 2, 1 - 0, 1 - 5)


SARJATAULUKKO:

OVTHTMPMP
TiPa2015411165034
Nousu2015321297833
Probelli2014151017829
Happee III2084812710820
O2 II209110969919
SBS Horna20911010010519
MultiAnts2066810010318
SB Pommak207211929616
Hanka2072119711316
FC CP2071128011715
Pust Pitost200119781691


PELAAJATILASTOT:
 O  M  S  P  R
Salminen, Aki 18 14 27 41  8
Vänttinen, Veli-Heikki 19 17 13 30  4
Saari, Olli 20 16  6 22  6
Laitinen, Marko 18 15  5 20  2
Isohanni, Mikko 18 11  3 14 18
Leppänen, Juha 18  5  3  8 17
Saarimäki, Jussi 18  3  5  8 15
Kettunen, Jarno 20  3  4  7 10
Heiska, Vilppu 12  4  1  5  6
Sohkanen, Jukka 14  3  2  5  2
Pellikka, Risto 15  1  3  4  2
Holmén, Niko 13  0  4  4 12
Aalto, Antti (mv)  8  0  3  3  0
Korpipää, Pekka 12  0  2  2  4
Iivonen, Jaakko  2  0  1  1  2
Heiska, Vilppu (mv) *  4  0  0  0  0
Liimatainen, Mika (mv) 10  0  0  0  2


Kaudella 2010-2011 jatkettiin nelosessa. Maalinteko oli liikaa
yhden ketjun varassa, mutta maalivahtipelaaminen onnistui, puolustuspelaaminen onnistui ja kabinettipelaaminen onnistui.
Siis sarjapaikka säilyi jälleen.

M5D Keski-Suomi 2:

SARJATAULUKKO:

OVTHTMPMP
SBS Lohkovoittaja1615101084231
LA Kings1612041268624
SS Origo16907886318
Köntys16907737218
Kiva16808917516
SuPuKa16709748714
SB Pommak X164012681118
Fiilis16401253918
Urho II163112641187


PELAAJATILASTOT:
O*  M   P   R*
Rosala, Teemu 91192010
Nummi, Janne 914519 2
Hautala, Pasi 814216 2
Kaivosaari, Antti 3 8614 0
Hassinen, Pasi 9 2911 2
Manninen, Jaska 9 26 8 0
Viitasaari, Jukka 5 33 6 0
Kotamäki, Mikko 7 32 5 0
Räsänen, Pete 6 23 5 0
Nummi, Mikael 2 31 4 0
Kantanen, Juha 8 22 4 2
Kärkkäinen, Kari 9 13 4 6
Hurmerinta, Juha 6 12 3 0
Turunen, Antti 3 20 2 0
Peltonen, Heikki 7 01 1 2
Marttila, Raine (mv)  9 00 0 0
Nousiainen, Pentti1 00 0 0

* Ottelupöytäkirjat 9/16.


Seuran kymmenvuotisjuhlakaudelle aktivoituneesta legendaosastosta perustettiin SB Pommak X, joka jatkoi myös kauden 2010-2011 vitosdivarissa.






Aiemmat kaudet:


      > 2017 -18 (M5D, M5D)

      > 2016 -17 (M4D, M5D, SC)

      > 2015 -16 (M4D, M5D, SC)

      > 2014 -15 (M4D, M5D, N3D)

      > 2013 -14 (M4D, M5D, N3D)

      > 2012 -13 (M5D, M5D, N3D)

      > 2011 -12 (M4D, M5D, N4D)

      > 2010 -11 (M4D, M5D)

      > 2009 -10 (M4D, M5D)

      > 2008 -09 (M5D)

      > 2007 -08 (M5D)

      > 2006 -07 (M5D)

      > 2005 -06 (M5D)

      > 2004 -05 (M5D)

      > 2003 -04 (M4D)

      > 2002 -03 (M4D)

      > 2001 -02 (M4D)

      > 2000 -01 (M5D, SC)

      > 1999 -00 (M6D)



"FRANCHISE RECORDS"
(1999 - 2018):


© 2013. SB Pommak.