etusivu
 rosteri
 tilastot
 legendat
 vieraskirja

2008 - 2009:

M5D-33:

ALKUSARJA:

18.10. Joutsa
SB Pommak - FC CP: 7 - 3 (3 - 0, 1 - 0, 3 - 3) *
Flanels II - SB Pommak: 1 - 7 (0 - 5, 0 - 1, 1 - 1)
15.11. Killeri
MuurY II - SB Pommak: 11 - 6 (2 - 0, 3 - 3, 6 - 3) *
FC CP - SB Pommak: 5 - 3 (1 - 1, 1 - 1, 3 - 1) *
07.12. Killeri
SB Pommak - Flanels II: 4 - 1 (1 - 0, 2 - 0, 1 - 1)
SB Pommak - MuurY II: 6 - 6 (1 - 0, 0 - 4, 5 - 3) *


SARJATAULUKKO:

OVTHTMPMP
MuurY II6420442810
SB Pommak631233277
FC CP621329265
Flanels II602417422


JATKOSARJA:

18.01. Killeri
LA Kings - SB Pommak: 0 - 7 (0 - 3, 0 - 0, 0 - 4)
SB Pommak - SS Origo: 4 - 4 (2 - 1, 2 - 1, 0 - 2)
25.01. Killeri
Viesti - SB Pommak: 5 - 5 (3 - 5, 0 - 0, 2 - 0)
SB Pommak - Fiilis: 2 - 4 (0 - 0, 0 - 0, 2 - 4)
07.02. Killeri
SB Pommak - Nousu: 2 - 4 (1 - 0, 1 - 2, 0 - 2)
SB Pommak - Pust Pitost: 3 - 7 (2 - 1, 0 - 2, 1 - 4)
28.02. Vaajakoski
SS Origo - SB Pommak: 5 - 3 (1 - 1, 3 - 2, 1 - 0)
SB Pommak - LA Kings: 6 - 3 (2 - 1, 2 - 1, 2 - 1)
15.03. Killeri
Fiilis - SB Pommak: 5 - 9 (2 - 5, 1 - 1, 2 - 3)
SB Pommak - Viesti: 5 - 5 (2 - 0, 1 - 3, 2 - 2)
15.03. Killeri
SB Pommak - Pust Pitost: 7 - 6 (2 - 1, 3 - 2, 2 - 3)
Nousu - SB Pommak: 0 - 6 (0 - 0, 0 - 2, 0 - 4)


SARJATAULUKKO:

OVTHTMPMP
MuurY II1612221127026
Nousu161114825523
Pust Pitost1610151075821
SS Origo16835716419
SB Pommak16646817316
Viesti166288111114
FC CP16628596214
Fiilis16411161859
LA Kings161015431192


PELAAJATILASTOT:
 O  M  S  P  R
Saari, Olli 16 14 10 24  0
Nummi, Janne 15  9 12 21  0
Rosala, Teemu 16 12  5 17  0
Laitinen, Marko 16 11  6 17  0
Salminen, Aki 16 11  5 16  4
Vänttinen, Veli-Heikki 14  5  9 14  2
Holmén, Niko 16  5  6 11  8
Kettunen, Jarno 18  5  6 11 19
Nummi, Mikael 14  6  1  7  0
Peltonen, Heikki 14  4  3  7  0
Laitiainen, Timo 16  3  4  7 10
Kantanen, Juha 14  2  5  7  0
Isohanni, Mikko 16  1  4  5  2
Sohkanen, Jukka 12  1  2  3  2
Räsänen, Pete  6  1  0  1  0
Leppänen, Juha 12  1  0  1  6
Tajakka, Tomi (mv)  2  0  0  0  0
Virta, Kalle (mv)  2  0  0  0  0
Liimatainen, Mika (mv) 14  0  0  0  0


* Alkusarjasta jatkooon selvinneiden joukkueiden keskinäisistä otteluista SB Pommak sai jatkosarjaan mukaan 3 sarjapistettä. Koko kauden ajan heiveröiset kolmoserät pilasivat täysin voitettavissa olleet ottelut ja liian usein ne nitistyivät viimeisissä erissä tasureiksi tai tappioiksi asenteen herpaantumisen vuoksi. Sarjanousu varmistui vasta kauden jälkeen.






Aiemmat kaudet:


      > 2017 -18 (M5D, M5D)

      > 2016 -17 (M4D, M5D, SC)

      > 2015 -16 (M4D, M5D, SC)

      > 2014 -15 (M4D, M5D, N3D)

      > 2013 -14 (M4D, M5D, N3D)

      > 2012 -13 (M5D, M5D, N3D)

      > 2011 -12 (M4D, M5D, N4D)

      > 2010 -11 (M4D, M5D)

      > 2009 -10 (M4D, M5D)

      > 2008 -09 (M5D)

      > 2007 -08 (M5D)

      > 2006 -07 (M5D)

      > 2005 -06 (M5D)

      > 2004 -05 (M5D)

      > 2003 -04 (M4D)

      > 2002 -03 (M4D)

      > 2001 -02 (M4D)

      > 2000 -01 (M5D, SC)

      > 1999 -00 (M6D)



"FRANCHISE RECORDS"
(1999 - 2018):


© 2013. SB Pommak.